Neocenitelní pomocníci

PSPad

free vývojářský editor určený pro HTML, PHP, XHTML, JavaScript, ASP, Perl, C a mnoho dalších jazyků
http://www.pspad.com/cz/

XAMPP

XAMPP je balíček obsahující instalace serveru Apache (s PHP) a  MySQL databáze. Pomocí tohoto balíčku snadno a rychle zprovozníte domácí (lokální) server pro vývoj www stránek a aplikací (přístup do databáze přes http://localhost/phpMyAdmin, přístupové údaje: localhost, root, ‘ ‘).
!!! Instalujete-li XAMPP na Windows7, musíte jej instalovat přímo na C (instalace v Program files padá - můžou za to kluci z Microsoftu - na Windows XP to běželo normálně). V ostatních operačních systémech instalujte do Program files. Pokud máte nainstalovaný Skype a chcete spustit XAMPP, musíte být ze Skypu odhlášeni, jinak XAMPP také padá.
http://www.apachefriends.org

IE tester

IETester je free WebBrowser, který umožňuje zobrazení v IE9, IE8, IE7,IE6 a IE5.5 pro Windows 7, Vista a XP a usnadňuje ladění pro ty nemožné Explorery.
http://www.my-debugbar.com/wiki/IETester/HomePage

Total Commander

Total Commander je v současné době nejpopulárnější komerční správce souborů pro operační systém Microsoft Windows a další, lze jej však „emulovat“ i na Linuxu pomocí Wine. Přístup na server přes FTP protokol (přístupové údaje dá provider).
http://www.ghisler.com

PhpMyAdmin

webové rozhraní pro správu databáze, přístupové údaje poskytne provider (např. http://mysql.pipni.cz, login: nazevwebu.cz, heslo).

Jak psát kódy

Programové kódy jsou obyčejné znaky, které lze psát v jakémkoliv textovém editoru - Notepadu, Wordu apod. (pozor ale na kódování písma, které by se mělo shodovat se zvoleným kódováním v hlavičce webu). Psát je v těchto editorech je ale téměř nemyslitelné - orientace v kódech by byla velmi obtížná. Pro psaní programových kódů existuje mnoho editorů, doporučuji program PSPad plzeňského programátora Jana Fialy. Jednak je český a druhak je dobrý. Nemám srovnání s jinými editory, tak mě nekamenujte. Tyto editory kódy zpřehledňují barevným rozlišením proměnných, řetězců, HTML tagů, najdou uzavírací tag bloku, konec cyklu a pod. Bez toho by to prostě nešlo. Jestli můžete, pošlete panu Fialovi donation.